poniedziałek, 05 maja 2008
W wielu publikacjach na temat pielęgnacji skóry, a zwłaszcza tych dotyczących cery trądzikowej, możemy przeczytać, że mydło wysusza, podrażnia i najlepiej go unikać. Bzdura. Mydło jest jednym z najbardziej przyjaznych myjaków do skóry wrażliwej. Oczywiście nie każde mydło i trzeba wiedzieć jak.
wtorek, 22 kwietnia 2008
Alergia to jedna z najczęstszych dolegliwości. Żyjąc w coraz bardziej sterylnych warunkach, coraz bardziej jesteśmy narażeni na różnego rodzaju alergie i uczulenia, które są praktycznie nieuleczalne. Jedyne co można zrobić to unikać alergenu i łykać środki przeciwalergiczne. Można też wspomóc się ziołami. Jednym z takich ziół jest lukrecja gładka.
poniedziałek, 14 kwietnia 2008
Łupież to denerwująca przypadłość, szczególnie tych którzy lubią nosić ciemne ubrania. Jej przyczyna jest ciężka do odgadnięcia - może się pojawić gdy zmienimy szampon, albo wodę, albo gdy przestaniemy lub zaczniemy nosić czapkę, albo gdy przebywamy w pomieszczeniu z centralnym ogrzewaniem, albo gdy się stresujemy, albo jako alergia, albo... Przyczyn może być wiele i wiele jest też sposobów by sobie z nią poradzić.
czwartek, 10 kwietnia 2008
Większość z nas kobiet na kilka dni przed miesiączką zaczyna się dziwnie czuć i zachowywać. Wściekłość, płacz, ból głowy, osłabienie, rozdrażnienie. Nasi mężczyźni są w te dni biedni, a jak nie nauczyli się, że wtedy mają chodzić na palcach, to nawet podwójnie biedni. Ale jest lepszy sposób by rozładować napięcie tych dni niż rzucanie talerzami, czy nawet złośliwością.
środa, 09 kwietnia 2008
Lewatywa jest płukaniem jelita grubego, zabiegiem który jest pomocny przy leczeniu wielu chorób, między innymi chorób skóry np. trądziku. Jak to możliwe? Bardzo prosto. Masa kałowa gromadząc się w jelitach rozkłada się wytwarzając toksyny, które przechodzą do krwi przez ścianki jelit, a następnie zostają wydalane przez skórę. I w ten właśnie sposób pojawia się trądzik na niektórych buziach.
sobota, 05 kwietnia 2008
Dziś ze względu na ogłoszony przeze mnie dzień lenia, nie wysilam się zbyt. Wklejam tylko zalecenia na temat pielęgnacji skóry trądzikowej, które znalazłam na jednej z zielarskich stron. Nie ze wszystkimi się zgadzam w 100%, ale wszystkie są godne uwagi. Polecam zastosować.
czwartek, 03 kwietnia 2008
Czytając Internet można się dowiedzieć, że na trądzik najlepiej działa glina zielona , ale z moich doświadczeń wynika, że kolor glinki nie ma aż takiego znaczenia. Czerwona, biała, zielona, marokańska, czy nawet ziemia wulkaniczna – mają podobne właściwości. I wszystkie dają świetne efekty w leczeniu pryszczy. (piszę pryszczy, a nie trądziku specjalnie, bo to dwie różne rzeczy)Główne działanie glinek to oczyszczanie, usuwanie toksyn i mineralizowanie skóry. W zależności od tego jak się ją przygotuje nadaje się do każdego rodzaju cery – jako maseczka lub jako środek myjący.
środa, 02 kwietnia 2008
Takie małe brązowe lub złote ziarenka, które po zalaniu wodą robią z niej kisiel (by bardziej obrazowo tego nie nazwać), uratowały mi życie, a przynajmniej włosy. Nie wiem jak z waszymi włosami, ale moje są cienkie, jest ich strasznie dużo i wyglądają jak kupa siana. Jedyny sposób by je ujarzmić to intensywna odżywka, która po jednym dniu robiła z nich kołtun. Po jakimś czasie traciłam cierpliwość obcinałam i przestawałam mieć kłopot. Tęskniąc za kobiecym wyglądem zapuszczałam i kłopot powracał. Tak w kółka. Na jednym z forów poświęconych naturalnej pielęgnacji wyczytałam, że zamiast odżywki sprawdza się siemię lniane. Sprawdziłam bez entuzjazmu i... Do tej pory nie znalazłam nic lepszego.
poniedziałek, 31 marca 2008

Witam

ten blog powstał dlatego, że cudownie jest pomagać innym. Mam nadzieję, że to co napiszę bedzie Wam przydatne. Na powitanie duży uśmiech dla Wszystkich :))

17:02, zlotczarownic
Link Dodaj komentarz »